Informację dotyczącą terminu można uzyskać telefonicznie pod numerem 882 033 000 lub mailowo kontakt@beautylider.com.pl
W trosce o jakość szkolenia grupy są 2-3 osobowe. Zapisy na grupowy kurs przyjmujemy z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem.
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 20% ceny kursu w terminie dwóch dni od daty zapisu.
Szkolenie usuwanie modzeli i odcisków
Szkolenie usuwanie modzeli i odcisków stanowi praktyczne i teoretyczne przygotowanie do profesjonalnego wykonywania zabiegów. Po jego zakończeniu kursanci będą potrafili prawidłowo ocenić chorą skórę i rozpoznać zmianę występującą u danego pacjenta. Przy pomocy odpowiednich narzędzi (skalpela, dłuta, środków złuszczających) będą potrafili ją usunąć i odpowiednio zaopatrzyć miejsce poddawane zabiegowi.
Czy różnią się modzele i odciski?
Modzelami nazywamy zrogowaciałe, niebolesne zmiany hiperkeratotyczne o żółtawym zabarwieniu, występujące najczęściej na podeszwach stóp. Charakterystyczne dla modzeli jest ich rogowacenie w części środkowej oraz spłaszczenie na obwodzie. Modzele powstają w wyniku powtarzającego się lub przedłużającego ucisku bądź też tarcia będącego efektem źle dopasowanego obuwia, wadliwego ustawienia kości lub palców stopy. Nie naciskają one na zakończenia nerwowe, dlatego też nie są zbyt bolesne. Mogą jednak zacząć sprawiać ból w przypadku gdy dojdzie do wtórnego zakażenia bakteryjnego poprzez pękanie oraz tworzenie się rozpadlin. Te zgrubienia warstwy rogowej naskórka pojawiają się w miejscach bezpośrednio narażonych na intensywny ucisk czy też tarcie.
Z kolei odciski to zmiany charakteryzujące się bolesnością, zlokalizowane tak na podeszwie, jak i grzbietowej części stopy. Zmiany te posiadają swój rdzeń zlokalizowany w głębszych warstwach skóry. Odciski powstają w wyniku skoncentrowanego i intensywnego ucisku. Różnią się kształtem – niektóre są owalne, okrągłe, inne klinowe. Mogą być umiejscowione na stawach palców, w wałach paznokciowych, pod płytką paznokciową, między palcami, na podeszwie stopy, jak również na powierzchniach stycznych.
Usuwanie modzeli i odcisków – program szkolenia:
- Omówienie zasad bhp i Sanepidu
- szczegółowe zapoznanie i zaprezentowanie samego zabiegu
- zapoznanie z różnymi rodzajami odcisków i modzeli
- zaprezentowanie wskazań i przeciwwskazań do wykonania zabiegu
- przekazanie zaleceń po zabiegu
- prezentacja etapów wykonania zabiegu
- prawidłowe przygotowanie stanowiska pracy
- właściwe przygotowanie klientki do zabiegu
- praktyczne ćwiczenia na modelkach