Informację dotyczącą terminu można uzyskać telefonicznie pod numerem 882 033 000 lub mailowo kontakt@beautylider.com.pl
W trosce o jakość szkolenia grupy są 2-3 osobowe. Zapisy na grupowy kurs przyjmujemy z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem.
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 20% ceny kursu w terminie dwóch dni od daty zapisu.
Szkolenie Korekcja wrastających paznokci za pomocą klamer Frasera i 3TO pozwoli kursantom nabyć umiejętność prawidłowego przygotowania płytki paznokciowej oraz samej aplikacji klamry. Uczestnicy szkolenia poznają również zasady działania klamer. Ponadto omówione zostaną kwestie wskazań i przeciwwskazań do zastosowania poszczególnych rodzajów klamer.
Jakie są zalety stosowania klamer?
Leczenie wrastających paznokci przy zastosowaniu klamer ma na celu spłaszczenie płytki paznokciowej lub też zmianę toru wzrostu samego paznokcia. Klamry dobierane są indywidualnie. Wybór najwłaściwszego rozwiązania zależy m.in. od kształtu płytki paznokcia oraz stopnia zaawansowania wrastania. Niewątpliwą zaletą tej metody korekcji jest to, że jest bezbolesna i nieinwazyjna. Możemy również przy jej pomocy uzyskać trwałe efekty. Stosowanie klamer w celu korekcji wrastających paznokci pozwala również na uniknięcie bolesnych zabiegów chirurgicznych, co jest ważne nie tylko w przypadku osób chorych na cukrzycę. Klamry nie stanowią przeszkody podczas poruszania się i w żaden sposób nie ograniczają sprawności ruchowej. Założenie klamry powoduje natychmiastowe ustąpienie bólu. Ważne jest jednak jej umiejętne założenie – niewłaściwie dobrana siła naprężenia spowoduje bowiem dolegliwości bólowe związane tym razem nie z wrastaniem paznokcia lecz nadmiernym unoszeniem płytki. Instruktorzy prowadzący szkolenie Korekcja wrastających paznokci za pomocą klamer Frasera i 3TO kładą duży nacisk na to, aby każdy z kursantów opanował umiejętność prawidłowej regulacji naprężenia klamry.
Klamy Frasera – co warto on nich wiedzieć?
Klamra Frasera jest dwustronną klamrą korygująca paznokieć przy pomocy elastycznej siły ciągu działającej na boki paznokcia dzięki zastosowaniu sprężynującego drutu. Znajomość anatomii i mechaniki jest konieczna w celu dokonania prawidłowej jej aplikacji. Warto jednak opanować umiejętność zakładania klamry Frasera, gdyż szacuje się, że może być stosowana w aż 95% przypadków. Oprócz jej skuteczności osoby noszące klamrę Frasera doceniają fakt, że nie ma potrzeby jej wymiany w trakcie całej terapii. Siła ciągu może być dostosowana dla każdego z ramion indywidualnie. Noszenie tej klamry wolne jest również od ryzyka uszkodzenia paznokcia, wału czy też łożyska. Założona pozwala na natychmiastowe odczucie ulgi. Bardzo ważna jest jednak współpraca pacjenta z podologiem i sumienne przestrzeganie jego zaleceń, w tym przychodzenie na wyznaczone wizyty kontrolne.
Klamry 3TO
Klamry 3TO są klamrami drucianymi wykonanymi ze stali chirurgicznej. Właściwie wyprofilowana klamra zgodnie z kształtem wrastającego paznokcia pozwala na jego korektę. Klamra 3TO posiada wyprofilowaną omegę bez zakończeń. Zakończenia wykonywane są przez osobę zakładającą klamrę. Wykonując haczyki indywidualnie ustalamy siłę działania klamry, co pozwala nam na uniknięcie uszkodzenia płytki w obszarze, w którym jest ona zdrowa. Klamry 3TO mogą być stosowane zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. Ich założenie jest bezbolesne. Klamry są również dobrym rozwiązaniem dl alergików, gdyż nie zabierają niklu, który jest częstym alergenem kontaktowym.
Szkolenie Korekcja wrastających paznokci za pomocą klamer Frasera i 3TO – program:
- zapoznanie z zasadami bhp i Sanepidu
- szczegółowe omówienie i prezentacja zabiegu
- zapoznanie z różnymi rodzajami klamer, występującymi na rynku
- zapoznanie ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do ich zastosowania
- przekazanie zaleceń po zabiegu
- prezentacja etapów wykonywania zabiegu
- prawidłowe przygotowanie stanowiska pracy
- profesjonalne przygotowanie klientki do zabiegu
- praktyczne ćwiczenia na modelkach
Po ukończeniu szkolenia i zaliczeniu egzaminu, każdy uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim, honorowany zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej.