Kurs mikrodermabrazji

Szkolenie z mikrodermabrazji obejmuje swym zasięgiem zapoznanie się z tą metodą stosowaną w gabinetach kosmetycznych. Jest to w pełni bezpieczna i niesamowicie skuteczna, nowoczesna metoda będąca alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej.

Pozwala ona w dość spektakularny sposób poprawić funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się z jej przeróżnymi problemami.

Polega ona na bezinwazyjnym, mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Ścieranie to odbywa się warstwa po warstwie, pod stałą kontrolą, gwarantując precyzję wykonania zabiegu.

Dzięki temu, iż metoda ta pozwala na umiarkowane usuwanie górnych warstw naskórka, w jego warstwie podstawowej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Następnie wędrują one ku górze, zastępując komórki uszkodzone. Zatem mimo iż zabieg oddziałuje tylko powierzchniowo, w jego efekcie następują zmiany histologiczne nie tylko w naskórku, ale też i skórze właściwej. Obserwowane jest pogrubienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny.

Zabieg można przeprowadzać na różnych częściach ciała, począwszy od twarzy, szyi i dekoltu, a na pozostałych częściach skończywszy. W pełni kontrolowana mikrodermabrazja w połączeniu z prawidłowo dobranymi kosmetykami pozwala uzupełnić składniki odżywcze, pobudza aktywność komórkową skóry i nadaje jej zdrowszy i młodszy wygląd.

Podczas kursu jego uczestniczki zapoznają się z różnymi rodzajami mikrodermabrazji, jak choćby jej odmianą diamentową czy korundową.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje między innymi:

  • zapoznanie z zasadami bhp i wymogami Sanepidu
  • szczegółowe omówienie i prezentacja zabiegu
  • prezentacja rodzajów mikrodermabrazji, w tym diamentowej i korundowej
  • zapoznanie ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu
  • omówienie najistotniejszych zaleceń po wykonanym zabiegu
  • zasady częstotliwości wykonywania zabiegu
  • informacja na temat etapów wykonywania zabiegu
  • zasady łączenia tego zabiegu z innymi
  • ćwiczenia praktyczne na modelce

Po ukończeniu szkolenia i zaliczeniu testu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim, honorowany zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej.

Informacje o kursie:

Terminy szkoleń grupowych w godz. 16-20:

29.03

Cena szkolenia: 400 pln

Czas trwania: 4 h

Terminy szkoleń indywidualnych z dopłatą w wysokości 400,00 zł. ustalamy telefonicznie, jeżeli mamy wolną salę w danym terminie.

Zarezerwuj szkolenie!

5 + 2 =

Miejsce szkolenia

Beauty Lider
Centrum Szkoleń Kosmetycznych
Nowogrodzka 84/86
02-018 Warszawa

Skontaktuj się z nami i zarezerwuj swój kurs już teraz! Jeżeli masz pytanie dot. kursu lub szkolenia - zadzwoń lub napisz.

Profesjonalne Centrum Szkoleń Kosmetycznych, Podologicznych i Medycyny Estetycznej w Warszawie Beauty Lider!

Zadzwoń do nas

+48 791-324-718
+48 882-033-000
+48 22 727 11 38

Adres

Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa

Napisz wiadomość