Karboksyterapia (terapia dwutlenkiem węgla) to zabieg podczas którego wspomniany już dwutlenek węgla wprowadzany jest pod skórę. W efekcie zwiększa się przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych do obszaru zabiegowego. Poprawie ulega mikrokrążenie i odnowa komórek. Jakie są wskazania do karboksyterapii? Kto nie powinien poddawać się temu zabiegowi?
Karboksyterapia – jak działa zabieg?
Kontrolowane dawki dwutlenku węgla aplikowane są śródskórnie lub podskórnie drogą iniekcji. Rozchodzący się w tkankach gaz rozszerza naczynia krwionośne. Komórki stają lepiej dotlenione i odżywione. W efekcie, dochodzi do stymulacji procesu regeneracji tkanek. Powstają także nowe naczynia włosowate, które są odpowiedzialne za mikrokrążenie. Lekki stan zapalny, który powstaje w organizmie pobudza skórę do regeneracji. Produkowana jest większa ilość kolagenu i elastyny, a nasza skóra staje się bardziej jędrna i gładka. Pod wpływem dwutlenku węgla w tkankach tłuszczowych ma z kolei miejsce rozpad błon komórek tłuszczowych. W rezultacie, karboksyterapia sprawdza się osób zmagających się problemem nadmiernej tkanki tłuszczowej.
Jakie są wskazania do zabiegu?
Karboksyterapia jest wskazana, gdy borykamy się z problemami takimi jak cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała, podwójny podbródek czy rozstępy i blizny. Zabieg wykonywany jest u osób, które mają worki pod oczami oraz wiotką skórę twarzy, szyi, dekoltu, ale również brzucha ramion czy dłoni. Wypadanie włosów to kolejne wskazanie do karboksyterapii.
Karboksyterapia – jakie przynosi efekty?
Karboksyterapia pozwala skutecznie zniwelować cienie i worki pod oczami. Dzięki niej możliwe staje się zredukowanie drobnych i głębszych zmarszczek. Karboksyterapia umożliwia zmniejszenie widoczności przebarwień. Poprawa mikrokrążenie i regeneracja komórek wpływa korzystnie również na skórę głowy. Z tego też względu zabieg docenią osoby zmagające się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Zabiegi poprawiają jędrność skóry i jej elastyczność. W rezultacie, zmarszczki stają się mniej widoczne. Karboksyterapia to również zabieg, który skutecznie rozprawi się z cellulitem. Skóra staje się gładka i bardziej napięta.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Karboksyterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, są jednak pewne przeciwwskazania do jej wykonania, takie jak:
- Ciąża i karmienie piersią
- Epilepsja
- Nowotwory
- Zakażenia bakteryjne i wirusowe skóry w obrębie obszaru zabiegowego
- Aktywna infekcja
- Niewydolność serca, płuc czy nerek
- Cukrzyca
Kurs karboksyterapia
Potrzebną wiedzę i niezbędne umiejętności umożliwiające wykonanie zabiegu zdobędziesz uczestnicząc w kursie karboksyterapia. Zabieg jest również uwzględniony w programie zawodowego kursu kosmetycznego st. I-III. Uczestnicy kursów poznają m.in. techniki wykonania zabiegu, wskazania i przeciwwskazania, zalecenia pozabiegowe oraz mają możliwość samodzielnego wykonania zabiegu na modelce.