Czy wiesz, ze henna była znana już w starożytności. Jest naturalnym barwinkiem. Nie osłabia, nie niszczy włosów i dzięki temu jest idealnym produktem do koloryzacji przyciemniania brwi i rzęs. Dobrze wykonana henna i prawidłowo dobrany jej kolor pięknie podkreśla oprawę oczu dając naturalny efekt lekko pomalowanych rzęs i podkreślonych brwi. Jest idealną alternatywą dla kobiet, które nie malują się na co dzień, a chcą podkreślić swoją urodę w naturalny sposób.
Hennę możemy wykonać samodzielnie w domu. Jednak brak wprawy przy jej nakładaniu może spowodować efekt odwrotny od zamierzonego, dlatego warto zapisać się na kurs henny brwi i rzęs z regulacją, żeby wykonać ją prawidłowo w domu.
Henna jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych, zatem warto zainwestować w profesjonalny kurs henny brwi i rzęs, żeby profesjonalnie wykonywać ten zabieg swoim klientkom.
Henna – jak dobrać odpowiedni kolor
Bardzo istotne dobranie jest koloru henny do karnacji oraz koloru włosów. Prawdziwa henna jest preparatem roślinnym o czerwonobrunatnym kolorze. Jednak henna, którą możemy obecnie kupić ma całą gamę kolorów. Występuje kilka odcieni brązu, szarości oraz czerni. Blondynki wyglądają źle w bardzo ciemnych brwiach. Czarny kolor będzie odpowiedni dla brunetek. Blondynki, szatynki, osoby o rudych włosach powinny wybierać brązy i szarości do przyciemnienia brwi.
Można kupić hennę w żelu lub proszku. Henna w proszku jest bardziej trwała i daje mocniejszy efekt koloryzacji. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak długo trzymamy hennę na włoskach brwi i rzęs.
Niezależnie od tego, na jaką hennę zdecydujemy się, proszkową, żelową czy pudrową należy ściśle stosować się do zaleceń producenta. Wiadomo, ze każdy kosmetyk może uczulić, zatem przed pierwszą aplikacją henny niezbędne jest zrobienie próby, czyli nałożenie henny na przykład za uchem. Po zaschnięciu, zmyć letnią wodą preparat. Jeżeli skóra nie swędzi, nie jest zaczerwieniona, nie ma na niej żadnych zmian, to śmiało możemy zaaplikować hennę na włoski brwi i rzęs bez obawy o reakcję alergiczną.
Przed przystąpieniem do zabiegu należy pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu skóry wokół włosków. Inaczej henna pozostawi niechciany cień na skórze. Zabezpieczyć te miejsca można wazeliną, a pod dolną powiekę kładziemy podkładkę. Gotowe podkładki piankowe są bardzo wygodne w użyciu. Najpierw smarujemy wazeliną dolną powiekę, następnie umieszczamy na niej podkładkę. Zapobiega to przesuwaniu się podkładki. Zawsze najpierw kładziemy hennę, a potem wykonujemy regulację brwi, nigdy odwrotnie.
Bezwzględnie nie należy aplikować henny na podrażnioną skórę oraz w przypadku nadwrażliwości oczu. Osoby noszące soczewki kontaktowe przed zabiegiem muszą je wyjąć.
Efekt utrzymuje się od dwóch do trzech tygodni, w zależności od intensywności koloru oraz rodzaju użytej do zabiegu henny.
O tym, jak prawidłowo wykonać hennę brwi i rzęs z regulacją dowiesz się w Beauty Lider.